на вебсајт Builder Градител на апликации за мобилни телефони

Примери за апликации

Проверете некои од апликациите направени од нашиот градител на мобилни апликации.

икона png
Приватно училиште во Лос Анџелес

Холивудска школска куќа

Мобилната апликација Hollywood Schoolhouse е наменета за внатрешна употреба од родители и старатели на тековните ученици на Холивудската школска школа.

Добивајте ажурирања во училницата, RSVP за настани, нарачајте ручек, бидете во тек со Здружението на родители и најавете се на RenWeb сите од една централна локација.

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Фестивал на уметност

Полумесечина Буте

Фестивалот за уметност „Крест задник“ претставува широк спектар на визуелни и изведувачки уметности.

Фестивалот за уметност „Гуми за задник“ е 3-дневен настан, на отворено, пријателски за семејството, на кој учествуваат 100+ ликовни уметници кои прикажуваат дела во 12 уникатни медиуми, вклучително и керамика, дигитална уметност, мешана техника, стакло, накит, дрвени дела, сликарство, скулптура, обработка на метали и влакна.

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Планирање на катастрофи

Јастреб на катастрофи

Оваа апликација им овозможува на луѓето да создадат едноставни планови за катастрофи и итни случаи за с in во нивниот живот: нивната куќа, нивните деца, нивните животни, мали бизниси, па дури и настани во живо, како што се концерти и спортски натпревари.

Исто така, им овозможува да ги видат плановите за катастрофа што се важни за нив, како што се училиштето за нивните деца, локалниот дом за стари лица, јавни места, влади и комунални услуги.

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Едукативни видеа

Деца кои учат цевка

Kids Learning Tube ги едуцира децата од сите возрасти со анимирани видеа и оригинална музика за теми како што се анатомија, астрологија, хемија, рано образование, науки за земјата, географија и многу повеќе.

Препознаен од Lifewire во 2019 година како „Најдобар општ образовен канал на YouTube“, Kids Learning Tube нуди многу повеќе од видеа со оваа апликација. Продолжува да ги едуцира и децата и возрасните со забавни и уникатни пристапи за учење - креативно е, паметно и свежо.

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Забава

Контра култура Мамо

Со бесплатната апликација на Counter Culture Mom, ќе ги знаете најновите информации и ќе можете да воспитувате деца кои ќе напредуваат во денешниот културен хаос. Само затоа што Холивуд подготвува секс, насилство, порнографија и употреба на дрога, не значи дека треба да го дозволиме тоа во нашите домови.

Нашата цел е да ја вратиме моќта во ваши раце за да ви помогнеме да ги воспитувате вашите деца во безбедна медиумска средина.

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Пијалоци

Лобру

Домот на Нешвил за пијалоци со половина цена! Лобру нуди ваучери за пијалоци со попуст за омилените барови и ресторани во областа Нешвил. Ние соработуваме со барови и ресторани за да им понудиме на членовите на Лобру ексклузивни цени со попуст за пијалоци.

Lobru е месечна претплата услуга и користи карактеристики на мапа, линкови до веб -страници на партнери и релевантни информации за најдобро да им служи на нашите клиенти.

Добијте ја на Google Play
икона png
Програма за обновување

IAMACOMEBACK

За луѓе кои сакаат да си го вратат животот и да научат како да живеат според основните вредности на IAMACOMEBACK.

Обезбедува платформа за корисниците да се поврзат преку социјална интеракција и да консумираат дигитална содржина.

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Центар за дигитални ресурси

Целијачна и без глутен

Центарот за дигитални ресурси за болести на целијакија и диета без глутен е апликација дизајнирана и одржувана од Програмата за болести на целијакија во Националниот здравствен систем на децата за да обезбеди кохезивен сет од висококвалитетни образовни материјали за пациенти и семејства кои живеат со целијачна болест или глутен. поврзана состојба.

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Здравје и Фитнес

Африфитност

Танц, HIIT, аеробик, тренинг за отпор и повеќе! Вежбање за стомачни мускули, нозе, раце и плен. Ако уживате да вежбате во удобноста на вашиот дом и ви треба рутина направена за вас, тогаш Afrifitnes е апликација за фитнес за вас.

Апликацијата Afrifitness нуди кратки и подолги вежби за одлична музика. Овие вежби се дизајнирани да ве поттат, а има и вградена заедничка поддршка на жени за да ве мотивираат!

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Пијалоци

БриБир

Уживајте во еден од вашите омилени пијалоци или пробајте нов пијалок секој ден во годината! Следете што пиете и следете ги вашите омилени пијалоци. Добијте известување кога вашите омилени пијалоци стануваат достапни во близина.

Валидна претплата за членство на Услугата ви дава право на еден алкохолен или безалкохолен пијалок секој работен ден кај секој продавач на BreeBeer.

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Платформа за програмски реклами

PPCmate

Апликацијата PPCmate ви помага да останете поврзани со вашата сметка за платформа за рекламирање за самопослужување од каде било.

Можете лесно да ги следите перформансите на вашата кампања, да креирате нови реклами и да ја надополнувате сметката. Уживајте во целосните можности на нашата платформа за рекламирање од паметен телефон!

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Наука и технологија

БиоКјова

Оваа апликација е да комуницира информации и можности од BioKyowa Inc до вработените и пошироката јавност. Како грижлив корпоративен граѓанин, BioKyowa Inc. придонесува за здравјето и благосостојбата на луѓето ширум светот.

Оваа апликација користи распореди, известувања за притискање и гео-ограда за да ги информира луѓето за активностите на BioKyowa Inc.

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Лов

ИД на играта

Game ID е апликација развиена за да им помогне на сопствениците на земјиштето, излегувачите и ловците да управуваат со својата земја, стадо елен и да ги заштитат вашите ресурси.

ИД на играта ќе структурира база на податоци за елен на вашата сопственост. Со поднесување на вашите фотографии од елени, експерти и биолози со ИД на игра ќе ви обезбедат приближна возраст и оценка на овие елени на копитата. Врз основа на овие информации, ќе ви дадеме препорака за жетва.

Добијте ја на Google Play
икона png
Здравје и Фитнес

Влијание на истегнување

Преземете ја апликацијата Stretch Affect денес за да го планирате вашето велнес патување! Од оваа мобилна апликација, можете да ги видите распоредот на часови, да се регистрирате за часови, како и да ги видите локацијата на студиото и информациите за контакт. Можете исто така да кликнете на нашите социјални страници!

Оптимизирајте го вашето време и максимизирајте ја практичноста за пријавување на часови од вашиот уред!

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Музика и аудио

Вили Нелсон

Апликација за обожавателите на Вили Нелсон да добиваат ажурирања за датумите на турнејата, вестите и интеракцијата обожавател-обожавател.

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Воена заедница

Милсомустер

Milsomuster е #1 апликација преземена од воената заедница за да најде содржина и ресурси насочени кон воениот живот. Создаден од воено семејство за воени семејства, Милсомустер ви ја дава потребната поддршка на дланката.

Апликацијата вклучува блогови, подкасти и видеа од воени сопружници, ветерани и други во воената заедница исто како вас! Најдете групи за дружење, поставувајте прашања и поврзувајте се со другите во нашата заедница за да ја добиете потребната поддршка.

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Здравје и Фитнес

Побрза

Fastercise е фитнес програма која разбира дека имате живот. Значи, ние се трудиме фитнесот да се вклопи во слободните минути што ги имате во текот на денот.

Со претплатата за апликација Fastercise, не мора да го менувате распоредот, да одите во теретана, па дури и да ја менувате облеката за да се вклопите. Конечно, можете да добиете вистински резултати според вашите услови!

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Beach Bar

Бунгалов

Бунгаловот беше ваш дом далеку од дома и сега имате пристап до нашата апликација само за покани.

Апликацијата Бунгалов ќе ве извести за сите претстојни специјални настани, ќе овозможи брза и лесна резервација за резервации и е ваш центар за да ги видите ексклузивните поволности само за членовите.

Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Забава

ГОРЕН ЕНТ. 17+

Дали некогаш сте посакале да направите нешто или да отидете некаде, но едноставно не сте знаеле каде да барате? Апликацијата UP Entertainment ви овозможува да најдете забава насекаде околу вас! Од локални места до не-локални места; со повеќе од 14+ категории, вклучувајќи барови, ноќни клубови, салони, ресторани, музика во живо и многу повеќе!

Ние носиме погодност на вашите прсти. Нурнете веднаш и прелистајте список на забава што најдобро одговара за вас! Значи ... што ќе правиш и каде ќе одиш понатаму?

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Приватно училиште во Лос Анџелес

ГОМ Плус

Бидете во чекор со движењето Бог над парите! Добијте рана ексклузивна содржина, како што се музика, видеа, прегледи на христијански филмови и друго.

Растете на прошетка со проповеди, учења и заедница.

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации
икона png
Самоодбрана

Кенпо Карате
со Лари Тејтум

Кенпо Карате со Лари Тејтум е конечната апликација Кенпо, подучена од најголемиот практичар во светот.

Таа е развиена како алатка за да им помогне на студентите на Кенпо да научат и да го прошират своето знаење и да ги запознаат новите практичари со уметноста.

Добијте ја на Google Play Преземете ја во продавницата за апликации

Направени се повеќе од 10,000 успешни мобилни апликации.